Bugun...


Ali Baba Anaokulu e-Twinning Projesi İle Eğlenerek Öğreniyor

Ali Baba Anaokulu e-Twinning Projesi İle Eğlenerek Öğreniyor

Safranbolu ilçesinde eğitim veren ; Ali Baba Anaokulu “Kuşaklar Oyunla Buluşuyor” adlı E-Twining projesi ile hem eğleniyor hem de öğreniyor.

E-Twinning projesi olan “Kuşaklar Oyunla Buluşuyor”, çocukların üretkenlik, sosyallik, yaratıcılık, liderlik ve işbirlikçilik gibi birçok alanda gelişimlerini destekledi. Projenin ortaklarından Ali Baba  Anaokulu Müdür Yardımcısı Aişe Kızıl Yatmaz , projeyi okuldaki üç öğretmen ve  Aydın, , Mersin, Afyon ve Malatya’daki paydaşları ile birlikte yürüttü.

Covid-19 salgınına rağmen E-Twinning projelerini sürdüren başarılı minikler,  unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları öğrenirken aynı zamanda eğleniyorlar.

Salgın nedeniyle evlerinde oyun oynama ve hareket kısıtlılığı yaşayan çocuklar proje sayesinde bol hareketli oyunlar oynayarak sosyal-duygusal ve motor becerilerinin gelişimlerini destekliyor, aynı zamanda geliştirilen  projeyle çocuklar geleneksel çocuk oyunlarıyla tanışıyor. Bu projeyle teknolojinin kucağına doğan “Z kuşağı” çocukların, “X ve Y kuşağı” ebeveynleri ile zengin bir medeniyet kültürü olan Anadolu’nun kültürüyle harmanlanmış  geleneksel oyunlar aracılığı ile ortak zaman geçirmelerine olanak sağlanıyor.

PROJE SAYESİNDE ULUSLAR ARASI DERGİDE MAKALELERİ YAYINLANDI

Proje, başarısıyla uluslararası mecralarda da adından söz ettiriyor.  

Projenin çocuklar üzerindeki olumlu gelişimlerini fark eden öğretmenleri bunu değerlendirdi ve  proje kapsamında yazılan makale uluslararası bir dergide yayınlandı. Bu yönde de öğretmenler ve öğrenciler başarılarıyla isimlerinden söz ettirdiler. Finalde, çocukların aileleri ile ürettikleri oyuncaklarla sanal bir müze oluşturuldu. Sanal Müzeyi merak edenler https://www.emaze.com/@AOTORWCFQ/gallery  adresinden ziyaret edebilirler.  


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 9 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI