Bugun...


Amatör Futbolun Eski Toprağı Geri Döndü
Mustafa Çevik,1937 Karabük Spor’a 2. Başkan Oldu

Amatör Futbolun Eski Toprağı Geri Döndü

Şehrimizin ulusal medyaya kazandırdığı önemli isimlerden olan ,1998-2005 yılları arasında yapmış olduğu amatörlerin sesi programıyla Karabük’te bir devrim yaratan, Karabük amatör ligine aldırdığı ambulansla spor tarihine geçen Mustafa Çevik, Cengiz Ünal Karabük Amatör Ligi A Grubu ekiplerinden Aygünsan Karabük 1937 Spor’a 2. Başkan oldu. Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Çevik, Karabük’te özellikle amatör futbolun dünü bugünü ve yarınına dair önemli konulara değindi. Çevik, konuşmasında; “1998-2005 yılları arasında İstanbul Medyasına gitmeden Karabük şehrinde Türk televizyon tarihinde bir devrim olan Amatörlerin Sesi programlarını yaptım.

Her hafta profesyonel takımın hiç konuşulmadığı sadece amatör sporcuların sıkıntılarının konuşulduğu program sayesinde birçok güzelliklere imza atıldı,alt yapı sporcularının sıkıntıları konuşuldu basketbol,voleybol engelli sporcuların sorunlarına çare bulundu. O program sayesinde sadece Amatör sporcuların emrine verilmek üzere ambulans alındı,sahalara skorboardlar yapıldı,ihtiyaç sahibi onlarca sporcuya burs verildi. Profesyonel takımımız her hafta bir amatör takım İle hazırlık maçı verildi.O program sayesinde fark edilen bir oyuncu profesyonel takıma transfer oldu.

Her hafta 90 dk maç yayını yaptık iddia ediyorum Türk Televizyon tarihinde öyle bir program yoktur..1998–2005 yılları arasında amatör kümede yöneticilik yapan,antrenörlük yapan,spor yapan hangi branş olursa olsun katkım olmuştur mutlaka bir desteğim olmuştur. Bunu size megalomanlık olarak anlatmıyorum geldiğim yeri hiçbir zaman unutmadım,ülkenin en ünlü spor programlarında çalışsam da geldiğim yer beni Mustafa Çevik yapan yeri hiç unutmadım. Soğuksu sahasındaki çamur deryasında boğuşan sporcular, inşaatta paslı çiviler arasında soyunma odası olarak kullanan gençleri,sıcak suyu olmayan kardeşlerimi,hastaneye 1 dk mesafede olmasına rağmen kolu bacağı kırılınca gelmeyen ambulansı hiç unutmadım.. Bu süreçte 1937 kulübü başkanı Mehmet Aytekin olsun  sayın Karabükspor başkanı Mehmet Yüksel olsun gel bizle beraber ol dediklerinde hep kendilerine çok teşekkür ettim..

Peki niye girdim ? Son günlerde bazı sonradan görme 23 senelik medya yaşantımda adını hiç duymadığım insanlar parasıyla Karabük’te sporcuları,spor kulüplerini kölesi yapacakmış davranışı içinde olduklarını gözlemliyorum.. Bir furya başlamış Karabük’ün takımı Karabük’ün takımı, param var alayınızı esir alırım zihniyeti.. Etik davranış yok spor ahlakı yok kulüplerin resmi sosyal medya hesaplarının altına oyuncularına teklif yapıp kafasını karıştırmaya kadar gitmiş artık bu iş.. Biz Karabük’ün takımıyız Biz Karabük’ün takımıyız Edep Yahu.. Memleketin en eski takımı Karabük Demirspor bile hiçbir zaman böyle ukala davranışların içinde olmadı bu şehirde. Sen Karabük’ün takımıysan ömrünü gençlerin hizmetine adamış 5000 evlerspor ve Metin Güney nereyi temsil ediyor,deplasmanlara giderken esnaftan topladıkları paralarla maç sonu sporcularına galibiyet primi kır pidesi ayran ikram eden rahmetli Abdullah Öztürk’ün takımı Soğuksu nerenin takımı,inşaat çivileri arasında soyunup maça çıkan Kayabaşıspor, Kapullu,Safranbolu ve diğer kulüpler nerenin takımı..

 Bu sözler hem çok kırıcı hem de şehirde kutuplaşma yaratan sözlerdir.. 25 sene şehrine şehrinin takımlarına şehrinin gençlerine en ufak katkın olmayacak sonra bir anda ortaya çıkıp Karabükspor nasılsa amatöre düşüyor ben geleyim bir takım alayım onu bala çıkartayım sonra 3.lige çıkartayım ve kulübü aile şirketi yapar üzerime alırım planları içinde olabilirsin ama önce “ÜSLUP” onu değiştireceksin..

O yüzden bende 1937 kulübünün 2.başkanlığını kabul ettim belki tır’ım Antalya’da seram yok ama ülke sporunun 23 senedir içindeyim az çok bizimde çevremiz var genç kardeşlerime bir faydam bir katkım olur diye teklifi kabul ettim.. Ukala insanlarla parasıyla herkesi satın alabileceğini zannedenlere karşı yıllarca mücadele ettik kaçmam mücadeleden yine mücadele ederiz..

Benim üzüldüğüm bir olay ise bir kişi devamlı biz Karabük’ün takımıyız diye açıklama yaparken görevi Amatör Kulüpleri temsil etmek olan ASKF başkanı ne yapıyor ? Bu açıklamalar şehre zarar verir,şehirdeki profesyonel takım bitti amatör ruhu da bitirirsiniz diyor mu ? HAYIR..

Yıllardır olduğu gibi adı gibi bahtı da Karabük.. Para ile her şey yapılsa Ali Koç Fenerbahçe de başarılı olurdu 4 yıldır yaşamadığı yenilgi yok, para İle sporda başarılı olunsa dünyanın en zengin kulübü Paris SG Şampiyonlar Ligini alırdı.. Hayatım boyunca yaşam felsefem çıkarlarım için yola çıktıklarımı yolda bulduklarıma değişmedim sonuna kadar gideceğiz mutlu sona çok parası olan değil iyi takım olan arkadaşlık bağı en kuvvetli olanlar ulaşacaktır.. Bekleyip göreceğiz bu saatten sonra da 1937 Karabük Spor Kulübüne laf söyleyen, oyuncularının ahlaksızca kafasını karıştıranlara en ağır cevap verilecektir. Herkes ayağını denk alacak. Şehir için biz diyet öderken zevki sefa içinde olanlar gelip burada parasıyla racon kesemez.. Biz iyi takımız iyi bir arkadaşlık kardeşlik duygularına sahibiz. Başarılı oluruz olmayız ama Karabük’teki tüm takımlara SAYGILI olacağımızı herkes bilsin..” İfadelerine yer verdi.

Çevik, ayrıca spor kulübünün formalarında Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasına yer verildiğini de belirterek 3 Nisan 1937 de 13 haneli Karabük köyünden ülkenin ilk ağır sanayi fabrikasını kurup bir şehir yaratan Mustafa Kemal Atatürk’e saygımız nedeniyle bu şekilde bir uygulamaya geçtik şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 8 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI