Bugun...


Bağımlılıkla Mücadele Faaliyetleri Değerlendirildi

Bağımlılıkla Mücadele Faaliyetleri Değerlendirildi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile YEDAM iş birliğiyle yapılacak bağımlılık ile mücadele faaliyetleri hakkında İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ başkanlığında Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürümüz Abdulbaki İNCE, Bağımlılıkla Mücadele İl Eğitim Ekibi (TBM Formatörleri)'nin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda derneğin faaliyetleri, YEDAM projesi ve çalışmaları ile ortak hayata geçirilecek faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
YEDAM'da psikolojik destek gören bağımlıların rehabilite aşamasında; akademik, spor, resim, müzik gibi dallarda eğitim verilmesi süreçlerinde il Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destek vermesi, okullarımızdaki Yeşilay kulüplerinin faaliyetlerinde Yeşilay ve YEDAM'ın destek olması konularında iş birliği yapılması kararlaştırıldı.
İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ alınan kararlar doğrultusunda değerlendirmelerde bulunarak, "Yeşilay, Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinde (YEDAM) görev yapan uzman kadrosu ile bağımlılara ve ailelerine danışma hattı ile uzaktan destek, tedaviye teşvik etmek ve yüz yüze görüşmelerde hem ruhsal hem sosyal destek ile rehabilitasyon süreçlerini yürütmektedir. Yeşilay'ın çalışmaları her yönüyle çok kıymetli. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Yeşilay'ın tüm çalışmalarını ve projelerini destekliyoruz. Çocuklarımız başta olmak üzere tüm toplumumuzun olumsuz noktalara yönelmesine engel olmak amacıyla Yeşilay'ın etkin bir şekilde yürüttüğü tüm faaliyetler büyük önem arz ediyor, bu konuyu çok önemsiyoruz. Bu anlamda (YEDAM)'da görev yapan uzmanlarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.  Toplantı iyi dilek ve temenniler ile son buldu. (Haber Merkezi)

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 5 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI