Bugun...


BTP'den Karabük'te Coşkulu Kongre.

BTP'den Karabük'te Coşkulu Kongre.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Karabük İl Başkanlığı 8.olağan kongresini kalabalık bir katılımla gerçekleştirdi.BTP Genel Başkanı Av.Hüseyin
Baş'ında katıldığı kongrede İl Başkanı Recep Özcan oyların tamamını alarak tekrar İl Başkanlığına seçildi.
Ulu Önder Atatürk ve Silah arkadaşlarına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongreyi ulusal ve yerel medya yakından
takip etti.

Kongrede konuşan BTP lideri Hüseyin Baş siyasi ve ekonomi gündemi üzerine değerlendirmeler yaptı.

"Biz bugün şunu görüyoruz; Türk Milletine yetki verildiğinde, imkan verildiğinde sadece Karabük'ü değil bütün Türkiye'ye bakacak, esnaflığı da, sanatkarlığı da, zanaatkarlığı da,  ticareti de başarabilecek bir millettir." diyen Hüseyin Baş şöyle devam etti; "Biz de siyasette yola çıktık ve hep şunu söylüyorum; bizi bizle bırakın… Bize imkan vermiyorlar. Şimdi adamlar bizim başımızda bizi yönetmeye talip ama ben senin beni yönetebileceğini düşünmüyorum ki... Herhangi bir tanesinin bu ülkeyi yönetebileceğini düşünebiliyor musunuz? Yönetemezler, hiçbir şey de yapamazlar. Neden? Çünkü ellerinde hiçbir çözüm yok. Ben bu taraftan bakınca Türkiye'nin öyle büyük bir sorunu olduğunu da görmüyorum. Zor bir şey de istemiyoruz. Tek istediğimiz milletinize dönün, milletinizle birlikte olun. Bu milletle birlikte olursanız, bu millet bu ekonomiyi kalkındırır. Bunu biz yaparız diyoruz. Niye diyoruz? Bizim elimizde Milli Ekonomi Modeli var. Bir söz vardır, 'Rüzgar kapitalisttir, zayıf olanı ezer, yağmur komünisttir herkese eşit yağar' derler. Şimdi bizim ne yağmura, ne rüzgara ihtiyacımız var. Biz bağımsızlığın güneşini arkamıza aldık, milli ekonominin, Atatürk'ün güneşini arkamıza aldık yürüyoruz ve yolun sonunda da iktidara ulaşacağız. O rüzgar bekleyenler, yağmur bekleyenler daha çok beklesinler. Bizim hiçbirine ihtiyacımız yok, hiç endişeniz olmasın."
Cumhur İttifakı'nın seçim barajını yüzde 10'dan yüzde 7'ye düşürmesini değerlendiren BTP Lideri, halkın tamamının Mecliste temsilinin sağlandığı bir sisteme geçilmesi gerektiğini altını çizerek şöyle konuştu.

"Siyasi partiler sonuç olarak milletin partisidir. Bu milletin tercih ettiği, içinde bulunmak istediği partilerdir. O zaman bu siyasi partilerin tamamının temsil kabiliyetini Meclis'te ortaya koyalım. Bütün siyasi partiler TBMM'de olabilsin. Şimdi ben 10 bin tane veya 10 milyon tane oy aldım... Ben Türk vatandaşı değil miyim? Hepimiz bir fikre, inanca, ideale sahip değil miyiz? Bu idealin Meclis'te söz sahibi olması, Meclis'te temsil edilebilmesi için ille de şu kadar oy alabilmesi gerekiyor diye bir durum söz konusu olabilir mi? Bunun demokrasi de bir yeri mi var? Yok. O zaman bunun da çözümünü istiyorlarsa yine BTP ile birlikte olmak zorundalar."


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 1 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI