Bugun...


Çözüm:Milli Ekonomi Modeli

Çözüm:Milli Ekonomi Modeli

   Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Karabük  İl Temsilcileri,Basın mensupları ile biraraya gelerek basın açıklaması düzenledi.

5 Eylül Pazar Günü Karabük İli 8. olağan kongresini gerçekleştireceğini belirten heyet,Türkiye’nin ekonomik alanda güçlenmesinin yolunun “Milli Ekonomi Modeli” olduğunun üzerinde durdu. Türkiye’nin ekonomik bir darboğazda olduğunu belirten İl Başkanı Recep Özcan, toplumdaki gelir seviyelerinin arasındaki uçuruma değinerek;”Artık orta direk kalmadı,aşağısı yuvarlanırsa yukarısı da gider” ifadelerine yer verdi. Ayrıca son dönemdeki afgan mülteci akınına da değinen Özcan,Son gelen mülteciler arasında;aile yok,kadın yok,valiz yok diyerek gelen mültecilerin tamamına yakınının genç erkek olduğunun üzerini çizdi.Mültecilerin toplumun mozaiğini bozduğunu söyleyen Özcan,Mültecilerin şehir merkezlerine yerleştirilmesini de eleştirdi.

Ayrıca BTP Karabük İl Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Özalpgil’in okuduğu bildiride şu ifadelere yer verildi:

Bağımsız Türkiye Partisi, 2022 yılında gerçekleştireceği Olağan Büyük Kongre için yurt genelinde tüm teşkilatlarında kongre startını vermiş bulunmaktadır. Bu bağlamda Karabük İl Teşkilatı olarak bizler de Eflani, Eskipazar, Yenice, Safranbolu, Merkez İlçe Kongrelerini tamamlamış bulunmaktayız. 5 Eylül Pazar Günü Karabük İli 8. olağan kongresini gerçekleştireceğiz. Genel Başkanımız Sayın Hüseyin Baş Bey Pazar günü yapılacak olan kongremize katılarak bizleri şereflendirecektir. Bunun teşkilatımız için büyük bir motivasyon sebebi olmakla birlikte Karabük halkı içinde önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz ve İl Kongremize Tüm Karabük Halkını bekliyoruz.

Bizler Bağımsız Türkiye Partisi olarak Ülkenin sorunlarını hiçbir zaman polemik konusu, siyasi rant aracı olarak görmedik, her zaman çözümü de beraberimizde taşıdık, insanımıza anlattık, anlatmaya da devam ediyoruz. Bizim parti programımızda dünyada kabul görmüş Milli Ekonomi Modeli var ve bu model başta Rusya ve Çin olmak üzere bir çok ülkede kısmen yada tamamen uygulanmaktadır. 2013 yılında merhum Prof. Dr. Haydar Baş Bey bunu Rus Meclisi Duma’dan bütün dünyaya ilan etmiştir. Dün yıkılmış dağılmış olan Rusya’nın bugün ABD’ye her alanda sürekli geri adım attırdığını kim inkar edebilir. Düne kadar 1 çocuktan fazlası hapis cezası İle sonuçlanan Çin’de bugün 3 çocuk yapmak için devlet teşvik etmeye çalışıyor. Dünyada dengeleri değiştiren bu model bizim elimizde, Genel Başkanımız Hüseyin Baş Bey’in elinde, gönlünde. Bu açıdan bakıldığında Bağımsız Türkiye Partisi kadroları Türkiye’de değil dünyada tektir. Bizler Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu ve emanet ettiği bu devletin yılmaz bekçileriyiz. Genel Başkanımız Hüseyin Baş Bey aydın ve entelektüel kimliği, olaylara büyük resim çerçevesinden ve çözüm odaklı bakabilmesi, diğer siyasi partilerin Genel Başkanlarının aksine genç ve dinamik olması, liyâkatın esas olduğu yönetim anlayışı, vatandaşlarından sürekli alan değil Baba Devlet olarak insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunu esas edinmiş, Türk ve Müslüman alemi için çok değerli bir şahsiyet olan merhum Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in tedrisatında yetişmiş Ülkemiz için gerçekten büyük bir değerdir.

Pazar günü yapacağımız 8. olağan İl Kongresi Bağımsız Türkiye Partisi’nin iktidara yürüyüşünün ayak sesleridir. Hangi siyasi lideri dinlerseniz dinleyin Amerika’sız olmaz AB’siz olmaz borç almadan olmazın dışında hiçbir şey duyamazsınız. Ekonomisi, iç siyaseti, dış siyaseti bağımlı bir ülke bağımsızlıktan söz edebilir mi? Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ülke bu olamaz. Bağımsız Türkiye Partisi Milli ekonomi Modeli ile kendi öz kaynakları ile kalkınabilecek böylece içte ve dışta daha güçlü bir Türkiye vaat ediyor. Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi Ne Mutlu Türküm Diyene.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 5 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI