Bugun...


“HUZUR HAKKI” TARTIŞMASI

“HUZUR HAKKI” TARTIŞMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Twitter hesabından,KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerinin almış oldukları maaşları içeren bir paylaşımda bulundu. Yavuzyılmaz’ın paylaşımı sonrası gözler KARDEMİR’e çevrildi

CHP Milletvekili Yavuzyılmaz, paylaşımında “Kardemir Yönetim Kurulunda AK Partili bürokratların 2021 yılı aylık maaşlarını tespit ettik” diyerek, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar’ın ve Başkan Vekili Erdal Erdem’in Kardemir ve yan şirketlerden ‘huzur hakkı’ adı altında aldıkları aylık maaşlar ile ilgili iddiaları içeren paylaşımlarda bulundu.

Alparslan Bayraktar’ın ve Erdal Erdem’in hem Kardemir Yönetim Kurulu Başkanlığı ile vekilliğinden maaş aldıklarını, hem de Karçel ile Kardökmak gibi yan şirketlerden de maaş aldıklarını iddia eden CHP Zonguldak Milletvekili Yavuzyılmaz’a, KARDEMİR cephesinden yanıt gecikmedi.

KARDEMİR A.Ş. BAŞKANI “KARDEMİR’DEN BİR KURUŞ MAAŞ ALMIYORUM”

Enerji Bakan Yardımcısı ve Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar, kendi sosyal medya hesabından CHP’li Milletvekili Yavuzyılmaz’a cevap verdi.

Bayraktar’ın “KARDEMİR’i ülkemizin en stratejik şirketlerinden biri olarak görüyor ve bu istikamette çalışıyoruz. KARDEMİR ve bağlı ortaklıklarındaki görevimi bahsedildiğinin aksine hiçbir ücret almadan yürütüyorum.” Şeklinde ifadelerin yer aldığı sosyal medya paylaşımı ile CHP’li vekilin açıklamalarını reddetti.

Bayraktar, ayrıca tweetinin devamında kısa sürede Kardemir’de yaptıkları ile ilgili bilgiler vererek şöyle devam etti.  “Göreve geldiğimiz günden, bugüne kadar yaklaşık 6 ay içinde işçi kardeşlerimizin ve tüm çalışanlarımızın şartlarını iyileştirdik. Bu süre zarfında KARDEMİR hisseleri de %140 oranında değer kazanarak, tarihi boyunca gördüğü en yüksek değerine ulaştı.” 

 ASTRONOMİK RAKAMLAR İÇEREN HUZUR HAKLARINA SON

KARDEMİR’in bir önceki bağımsızları Ömer Faruk Öz ve Bülent Gedikli’nin bulunduğu dönemlerde, KARDEMİR ile Karçel ve Kardökmak gibi yan şirketlerdeki yönetim kurulu maaşları iki katına çıkarılmış, aynı anda üç şirketin yönetiminde bulunanlar yüksek meblağlar ile huzur hakları alır olmuştu.

KARDEMİR A.Ş’nin geçtiğimiz ay sonu yapılan Mali Genel Kurulunda ise KARDEMİR ve aynı zamanda bağlı şirketlerinin yönetimlerinde bulunanlar için yalnızca bir şirketten huzur hakkı altında maaş alınacağı yönünde karar alındı.

Genel kurulda tek maaş için alınan bu karar, hissedarlar tarafından takdirle karşılandı.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI