Bugun...


KARABÜK KİRADA MEGA KENTLERLE YARIŞIYOR!

KARABÜK KİRADA MEGA KENTLERLE YARIŞIYOR!

Karabük, üniversitenin şehre gelmesiyle birlikte büyük bir yapılanma sürecine girdi. Geçen süreç içerisinde inşaat sektörü hiç durmazken fiyatlar ise aralıksız bir şekilde yükseliyor. Hem konut satışında, hem kiralarda İstanbul, Ankara gibi kentlerle yarışan bir hale gelirken fahiş fiyatlara rağmen hem konut satışı hem de kiralık evlere rağbet hız kesmiyor. Vatandaş yüksek fiyattan yakınırken, konut sahipleri ise yüksekliği piyasadaki sıkıntılı süreç ile açıklıyor.
Özellikle şehir dışından eğitim için Karabük’e gelen öğrenciler masraflarının yanı sıra yüksek kiralar nedeniyle evlerde kalabalık gruplar halinde kaldıklarını bu durumun da her anlamda kendilerini sıkıntıya soktuğunu dile getiriyor.

“Öğrenci Bankamatik Değil”

Bir kira ücretini en az 3-4 kişi olarak ödediğini belirten öğrenciler “hepimize devlet yurtları çıkmıyor. Öğrenci apartlarında veya evde kalmak durumundayız. Bu durum fırsata çevriliyor ve normalin üstünde kira fiyatları biz öğrencilere sunuluyor. Kirası en  ucuz evi  aramaya çıksak fiyatlar  750-800 tl’ den başlıyor. Yaptığımız araştırmalarda bu fiyatın altında rastladığımız ev neredeyse yok denilecek kadar az. Bu bahsettiğimiz de 1+1 daireler. Erkek öğrenci kız öğrenci ayrımı yapan ev sahipleri var. Erkeklere kiraların daha yüksek söylendiği bir durum ile karşı karşıyayız. Biz bankamatik değiliz elbette kalıyorsak kiralıyorsak bir ücreti olacak ama bu fiyatlar soygun gibi. Eve girerken bir kira bir depozito birde emlak komisyonu ödüyoruz yani kiralanan ev daha oturmadan bize 2000 liraya mal oluyor.  Burada mecburiyetimiz ve öğrenci yurdu çıkmamasında yaşadığımız kriz fırsata çevriliyor. ” şeklinde konuştular.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 5 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI