Bugun...


“KARABÜK’ÜMÜZE HAYIRLI OLSUN”

“KARABÜK’ÜMÜZE HAYIRLI OLSUN”

Haber: Eda GÜLLER

AK Parti Karabük milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş,Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin kamulaştırma çalışmaları için 12,5 milyon lira ek ödenek onayının müjdesini verdiler.

Milletvekillleri Ünal ve Güneş, yapmış oldukları ortak basın açıklamasında, Eskipazar OSB'nin kamulaştırma çalışmalarının 2020 kasım itibarıyla başladığını, kamulaştırma çalışmaları için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yaptıkları görüşmeler neticesinde 27,5 milyon liralık ödeneğin Karabük'e geldiğini söylediler.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a tekrar ziyaret gerçekleştirildiğini bildiren Ünal ve Güneş, yaptıkları açıklamada şunları kaydettiler:

"İlimiz, bölgemiz ve ülkemiz açısından önemli bir sanayi alanı olan Eskipazar OSB'nin kamulaştırma çalışmalarının hızlanması ve devamı için 12,5 milyon liralık ek ödeneğin onayını aldık. Gelecek ödenekle beraber kamulaştırma oranı yüzde 80'e ulaşacak olup, 2021 yılı sonuna kadar kamulaştırmanın tamamı bitirilerek yatırıma hazır hale gelecektir. Karabük'ümüze, bölgemize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz."

Ülkenin güçlü sanayicileri, yatırımcıları ve ortaklarını bölgeye davet eden Ünal ve Güneş, destekleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Mustafa Varank'a teşekkür etti.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 7 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI