Bugun...


Kardemir Çeliği, Kuzey Afrika Yolcusu

Kardemir Çeliği, Kuzey Afrika Yolcusu

Haber: Eda Güller
 

Son yıllarda yaptığı ihracat atakları ile ön plana çıkan KARDEMİR, demir ve çelik ürünlerinin yurtdışı satışlarını sürdürüyor.

 2020 yılında Güney Amerika pazarına tarihindeki ilk kangal ihracatını, geçtiğimiz günlerde ise Afganistan’a ilk ray ihracatını gerçekleştiren şirket, son olarak da ihracat ağını daha da genişleterek kangal ürünü ile Kuzey Afrika pazarına giriş yaptı.

Her geçen gün artan ihracat ağı ile ilgili çalışmalarını sürdüren Kardemir , Tunus’a kangal satış ve sevkiyatını başlattı. Katma değeri yüksek ürün üretimine yoğunlaşan fabrika, dış pazar çalışmalarında ise; ihracat ağını her geçen gün daha genişleterek, Pazar payını daha geniş alanlara yaymanın gayreti içerisinde. Tarihte ilk kez deniz yolu ile gemi güvertesinde teslim ve dökme yük olarak gerçekleşen kangal ihracatı, bundan sonra yapacağı yurtdışı satışları içinde önemli bir yere sahip.

Zonguldak Limanı’ndan başlamış olan Tunus sevkiyatının, Türkiye’ye döviz girdisi sağlaması ve milli gelire olan katkısından dolayı ülkemiz çelik sanayisi ve ekonomisi açısından önemli bir yere sahip.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI