Bugun...
Reklam


Reklam
Kardemir Yönetiminden Vergili'ye Taahhüt

Kardemir Yönetiminden Vergili'ye Taahhüt

Kardemir Genel Müdürü Ercüment Ünal ve Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Zeki Yolbulan bugün Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin makamına gelerek ortak basın açıklaması yaptılar.

 

Basın toplantısında Kardemir Anonim Şirketi Genel Müdürü Ünal, Kardemir’in çevre yatırımları ile ilgili yapacakları çalışmalar hakkında açıklamalar yaparak,  Başkan Vergili’ye çevre yatırımları ile ilgili taahhüt verdi.

 

Geçtiğimiz hafta Karabük Belediye Başkanı Rafet vergili yapmış olduğu basın toplantısında   Kardemir ve Marzinc’in çevre ve havayı kirlettiklerini, bu konuda gereken neyse yapılacağını belirtmiş, bu konuda halktan destek istemişti. Vergili’nin bu açıklamasından sonra Sivil toplum kuruluşları da harekete geçmiş ve Vergili’ye tam destek vermişti.

Tüm bu gelişmeler sonrasında bugün Kardemir A.Ş Genel Müdürü Encüment Ünal ve Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Zeki Yolbulan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin makamına gelerek ortak basın açıklaması yaptılar.

Toplantıda ilk konuşan Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi Çevre ve Şehircilik Bakan yardımcısı Mehmet Ceylan’a duyarlılığından ötürü teşekkür ederken, bu hasiyetinin devam etmesi temennisinde bulundu.

Daha sonra söz alan Kardemir A.Ş Genel Müdürü Ercüment Ünal, 2015/2016 yıllarında Kardemir’in mali tablosuna bakıldığında zarar açıkladığını, Kardemir’in insan ve çevre sağlığına büyük önem verdiğini, şimdiye kadar birçok çevre yatırımı yaptıklarını, toz dışında kesinlikle çevreye tehlikeli atık vermediklerini, böyle bir atıklarının olmadığını söyledi.

11 maddelik çevre yatırımlarını belirlediklerini ve bunlarla ilgili çalışmalara başladıklarını belirten Genel Müdür Ünal, sırasıyla, sinter, kok, çelikhane ve yüksek fırınlarla ilgili çevre yatırımlarının ihalelerinin yapılacağını, Kasım ayının ikince haftası bu konularla ilgili çalışmalara başlanacağını belirtti.

 Kameralar önünde bir aylık süre isteyen ve tüm basın mensuplarını 1 Ocak itibarıyla Kardemir’de yerinde toplantıya çağıran Genel müdür Ünal, 2018 yılı sonuna kadar belirtilen 11 maddelik çevre yatırımlarının biteceğini söyledi.

Ünal son olarak “ 1 Ocak itibarı ile başlamadığımız çevre yatırımı olmayacak. 1 Ocak’ta tekrar gelin görüşelim yerinde Kardemir’de tekrar toplantı yapalım. Size söz veriyorum 2018 yılı sonuna kadar tüm çevre yatırımlarımız bitecek” dedi

Daha sonra söz alan Belediye başkanı Rafet Vergili, “ 11 maddelik çevre yatırımları programları var. Önümüzdeki günlerde önemli ihaleler yapılacak. Biz 6 ay gibi kısa sürede tüm çevre yatırımlarını biteceğini anlıyoruz. Herkesin hakkı tertemiz bir Karabük’te yaşamak” dedi.

Marzincle ilgili bir soruya da yanıt veren Belediye Başkanı Rafet Vergili, bugün Marzinc tüm Yönetim Kurulu üyelerinin Karabük’e geleceğini söyledi.

    

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 7 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI