Bugun...


“MAFYADAN AYLIK ON BİN DOLAR ALAN SİYASETÇİ KİM?”

“MAFYADAN AYLIK ON BİN DOLAR ALAN SİYASETÇİ KİM?”

HABER: EDA GÜLLER

CHP; Karabük İl Başkanlığı ve Safranbolu ilçe başkanlığı binasına, 'Mafyadan aylık 10 bin dolar alan siyasetçi kim?' pankartı astı.

CHP, il binalarından toplatılan ve mahkemelere taşınan "128 milyar dolar nerede?" pankartının ardından bu kez de İçişleri Bakan'ı Süleyman Soylu'nun gündeme getirdiği "Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan bir siyasetçi var" sözlerini pankarta taşıdı.

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır : “Karabük CHP İl yönetimi olarak Karabük merkez de ve ilçelerde “128 Milyar dolar nerede” pankartları sonrası bugün de “10bin dolar nerede” pankartlarını parti binalarına astık” şeklinde açıklama yaptı. Başkan Çakır açıklamasının devamında Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un konuyu araştırması gerektiğini vurguladı.

“Ülkemizde, yaşanan olaylar sonrası “128 milyar dolar nerede?” pankartı ardından bu sefer de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği ayda 10 bin dolar alan siyasetçi var sözleri sonrası bizde bu pankart ile o siyasetçi kim anlamında pankartımızı astık.

Ülkede temiz toplum, temiz siyaset istiyorsak parlamentoda görev yapan Milletvekillerimizi de zan altından kurtarmak gerek, bu anlamda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan gündeme getirdiği ve bildiğini de ifade ettiği ‘ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin de’ kim olduğunu açıklamalı.

Biz 128 milyar doları da bu son olayda kendilerinin ifadesi ile ayda 10bin dolar alan vekilinde kim/kimler olduğunu sorgulayacağız ve gündemde tutarak temiz siyaset için, temiz toplum için çalışacağız

Ayrıca, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’unda bu konuda bir açıklama yapması gereği var. Kim bu Milletvekili bulmak ve açıklamak Meclis başkanının görevidir.

Unutmayacağız “ayda 10 bin dolar alan siyasetçi kim? ” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 9 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI