Bugun...


Medikar S.O.S Veriyor

Medikar S.O.S Veriyor

Karabük'ün tek özel hastanesi MEDİKAR son dönemlerde yaşananlardan dolayı  "Hastane S.O.S veriyor"   yorumlarına yol açıyor. 
İlk kurulduğu yıllarda Karabük ve çevre illerin umudu olan , yoğun ilgi gören MEDİKAR hastanesi son dönemlerde vatandaşların yaşadığı sıkıntılar ve şikayetlerle gündemde..


HİÇBİR HASTANE MEDİKAR'IN TAHLİL VE TETKİKLERİNİ KABUL ETMİYOR!"
Özel MEDİKAR Hastanesi ile ilgili gelen şikayetlerin başında , hastanede çekilen MR, Röntgen gibi tetkiklerin hiçbir hastane tarafından kabul edilmediği, güvenilir görülmediği yönünde.
Bu konudaki mağduriyetlerini dile getiren hasta ve hasta yakınları şunları söylediler; ''MEDİKAR hastanesi özel olduğu için daha güvenilir,özenli ve dikkatli olunur düşüncesiyle tercih ediyoruz.Devlet hastanelerinde ücretsiz yaptırabileceğimiz tetkikleri yüzlerce lira vermeyi göze alarak burada yaptırıyoruz.Ancak ne şaşırtıcıdır ki o tetkiklerle başka bir hastaneye gittiğimizde ki bu devlet hastaneleri de olabiliyor,'' Bu tetkikleri yeniden yapacağız. MEDİKAR hastanesinden gelen tetkikler yanlış çıkıyor.'' cevabını alıyoruz. Verdiğimiz onca paraya mı yanalım,konulan yanlış teşhisler ve verilen ilaçların yarattığı tahribata mı?''
Yaşanan bu sorunlar ile ilgili görüşünü aldığımız konuya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Özel MEDİKAR hastanesinin ilk kurulduğu yıllardan bu yana cihazlarının hiç yenilenmediği,çoğunun eski ve teknolojinin gerisinde kaldığı öğrenildi.

''HİJYEN SIKINTISI VE İLGİSİZLİK''
Tedavi için Özel MEDİKAR Hastanesi'ni tercih eden birçok vatandaşın önemli bir şikayeti de ,hastane içerisinin yeterince hijyenik olmadığı ve buna dikkat edilmediği yönünde.
Konu ile ilgili sıkıntılarını dile getiren vatandaşlar,''Orası bir özel hastane,daha temiz ve daha hijyenik olması gerekirken tuvaletler,odalar ve koridorlar pislik içinde.Hiç özenli temizlik yapılmıyor'' şeklinde konuştular.Vatandaşlar ayrıca hastane personelinden gerekli ilgiyi göremediklerini, odalarda yatan hastaların serumlarının ve ilaçlarının zamanında verilmediğini,çağırıldıklarında ise ısrarlar neticesinde uzun süre sonra geldiklerini ifade ediyorlar.


''PERSONEL EKSİKLİĞİ''
MEDİKAR Hastanesi'nde yaşanan sorunların en önemlilerinden birinin de personel eksikliği olduğu dile getiriliyor. Bu konu ile ilgili yaşadığı sıkıntıyı anlatan bir hasta yakını;''Hasta babam var. Onu MEDİKAR hastanesine getirdik.Yürümekte zorluk çekiyor, hastaneye girdik ve tekerlekli sandalye talep ettik.İnanır mısınız tam 35 dakika sandalye bekledik bir türlü getiren olmadı. Nedenini sorduğumuzda da yeterli personel olmadığını ve sandalye getirecek personele ulaşamadıklarını söylediler''. şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 1 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI