Bugun...


Mobil Aşı Uygulama Merkezi Açıldı

Mobil Aşı Uygulama Merkezi Açıldı

İlimizde yürütülen covid-19 aşı çalışmalarına destek vermek amacıyla Karabük Belediyesi tarafından geçici olarak İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsis edilen Kent Meydanındaki prefabrik binada aşı uygulama merkezi oluşturuldu. Vatandaşlarımızın aşıya ulaşımını daha da kolaylaştıracağı düşünülen merkez, haftanın her günü (pazar günleri hariç) 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek olup, aşı olmak isteyen vatandaşlarımızın randevusuz olarak aşı yaptırmalarına imkan tanıyacaktır.
Uygulama merkezinin açılışında İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı yaptığı konuşmada,yer temini için Karabük Belediyesine teşekkür ederek ilimizdeki aşılama uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Sarı,yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
"Aşılama faaliyetlerimizin başladığı günden bu yana bütün sağlık tesislerimizde aşı uygulama noktaları oluşturduk. Bunun haricinde şu ana kadar birçok merkezde mobil aşı ekiplerimizi görevlendirdik. Daha önce Onel Avm önü ve Kares Avm zemin katta aşı uygulama noktası oluşturduk. Buraları yalnızca AVM'ye giden insanlarımız görebiliyor. Ama burası belediyemizin katkıları ile bize tahsis edildi. Gerçekten Karabükün merkezi konumunda, toplu taşıma araçlarının geçtiği alışveriş merkezlerinin yakınında, PTT'nin karşısında işlek bir noktada bulunuyor. Böyle bir uygulama merkezine kavuştuğumuz için çok mutluyuz. Başta Belediye Başkanımız Rafet Vergili olmak üzere tüm belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz bize bu imkanı sağladıkları için.  Vatandaşlarımız Randevusuz olarak tüm covid aşılarını Pazar günü hariç 10:00/18:00 saatleri arasında olabilecek.
Şuana kadar ilimizde yaklaşık 355.000 Doz aşı yapıldı. Bunun yaklaşık 165.000 dozu ilk doz aşı. İkinci dozda 147.000'e Üçüncü dozda ise 42.000'e ulaşmış bulunmaktayız. Şuanda birinci doz aşıda % 83 , İkinci doz aşıda ise %70,9 orana sahibiz. Bizler istiyoruz ki 1.doz aşıda da hızla %75 aşılama oranını geçelim ve mavi kategorideki iller arasına girelim. Şuana kadar 27 İlimiz,2.Doz aşılamada %75 oranına ulaşarak mavi kategoriye girdiler. Karabük neden mavi iller arasında olmasın,bizler de ilimizi mavi kategorideki iller arasına sokmak istiyoruz.   
Şuana kadar 1. Doz aşısını olmuş, 2. Doz aşısını vakti gelmiş olmasına rağmen yaptırmayan 8.000'e yakın vatandaşımız var. Öncelikle vakti gelen vatandaşlarımızı çok acil bir şekilde aşı olmaya davet ediyorum. Diğer vatandaşlarımızdan aşı olmayan,bizim hedef kitlemizde yaklaşık 35.000 kişilik,hiç aşı olmayan bir gurubumuz var. Bu vatandaşlarımıza da çağrıda bulunuyorum,bir an önce gelip aşılarını olsunlar. Şehrimizde okullarımız,üniversitemiz açıldı. Sosyal hareketlilik inanılmaz derecede arttı. Özellikle Safranbolu ve 100.Yıl mahallelerimizde akşamları araç park edecek yer bulunamayacak düzeyde sosyal hareketlilik arttı. Bu da bizim vaka sayılarımıza yansıyor,vaka sayılarımızda gözle görülür bir artış var. Bu artışı durdurabilmenin en iyi yolu aşılarımızı tamamlamak.
Ben bütün vatandaşlarımızdan aşılarını olmalarını ve bize destek olmalarını rica ediyorum. Bu sosyal hareketlilik bizi sıkıntıya sokmasın, devam edebilsin,yeni kısıtlamalar gelmesin. Bunun için aşılamaya gereken önemi vermeliyiz."

 






YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



3 + 5 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI