Bugun...


"Onun ileri görüşlülüğü ve askeri dehası sayesinde milletimiz zafere ulaşmıştır."

"Onun ileri görüşlülüğü ve askeri dehası sayesinde milletimiz zafere ulaşmıştır."

Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun’un “10 Kasım” Mesajı
“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 82. sene-i devriyesinde milletçe saygıyla yâd ediyoruz.
Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetimizin ilanı yakın tarihimizin en önemli dönüm noktalarındandır. Yürütülen milli mücadelenin ve beraberinde kazanılan zaferin en büyük komutanı ise şüphesiz Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının Anadolu’ya çıkması milletimizin istiklal azmini, birlik ve beraberliğini perçinlemiş, milli mücadelenin başarıya ulaşacağına olan inancımızı arttırmıştır. Nitekim onun ileri görüşlülüğü ve askeri dehası sayesinde milletimiz zafere ulaşmıştır.
Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım gününü bir matem günü olarak kabul etmek yerine O’nun düşüncelerini anlamak ve yeni nesillere anlatmak için bir fırsat olarak görmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82. sene-i devriyesinde bir kez daha minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.”

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI