Bugun...


Özlem Aras Gürel: Devletimiz tüm imkanlarıyla vatandaşlarımızın yanında.

Özlem Aras Gürel: Devletimiz tüm imkanlarıyla vatandaşlarımızın yanında.

Vali Fuat Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel, Engelli Yardımı Bakım hizmetinden yararlanan ve Karabük Merkez’de ikamet eden üç aileyi evlerinde ziyaret ederek, sohbet etti.

Bir süre sohbet ettiği ailelerin talep ve sorunlarının yanı sıra Evde Bakım Hizmetleri'nden memnuniyetlerini soran Özlem Aras Gürel, “Engelli bakıma muhtaç vatandaşlarımızın neler yaşayıp, sıkıntılarını bizzat kendilerinden dinlemek istedik. Kendilerini dinledikçe ihtiyaçlarının olduğunu öğreniyoruz, bunları çözmek adına devlet olarak her türlü destek ve yardımı sağlayacağız. Günümüzde devletimiz ve hükümetimizin almış olduğu kararlar ve politikalar neticesinde evde bakım hizmeti, yaşlı ve engelli bireyler için sunulan en önemli hizmetlerden birisi haline gelmiştir. Bu sayede evde bakım hizmeti ile amaçlanan, çeşitli nedenlerle öz bakım yeterliğini tek başına gerçekleştiremeyen bireylerin bakımı yapılabilmektedir. Söz konusu hizmet kapsamında yaşlı veya engellilerimizin öncelikle aile ortamında bakımı sağlanmıştır” dedi.

Engelli Yardımı Bakım Hizmeti Nedir?

2019 Engelli yardımı bakım hizmeti almak devlet tarafından görevli olan kişiler ve devlete bağlı kurumlar tarafından evlere gidilerek gerçekleştirilir. Devlet tarafından verilen yardım hizmetleri vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik olarak değerlendirilmekte ve şartların uyum sağlaması durumunda yardım destekleri sağlanmaktadır. Sosyal yardımlaşma hizmetleri arasında bulunan engelli yardım ve bakım hizmetleri engelli bireylere yardım edilerek ya da evde bakım hizmeti şeklinde verilmektedir.

Evde Bakım Hizmeti Şartları Nelerdir?

Engelli vatandaşların günlük hayatlarını sürdürmelerine yardımcı olarak gündelik hizmetlerini gerçekleştiren kişiler şartlara uyum sağlamaları durumunda evde bakım parasından yararlanabilirler. Evde bakım hizmetinden yararlanmak ve evde bakım parası almak için aranan şartlar arasında en önemlisi engel sahibi kişinin %50 ve üzerinde ağır engel durumu olduğunu gösteren sağlık raporuna sahip olmasıdır.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 1 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI