Bugun...


“ŞİMDİ AŞI OLMANIN TAM ZAMANI”

“ŞİMDİ AŞI OLMANIN TAM ZAMANI”

HABER: EDA GÜLLER

Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı sosyal medya hesabından Karabük ilinde düşen vaka sayısını paylaştı . Çevre illerde ise vaka artışının yaşandığına dikkat çekerek “şimdi aşı olmanın tam zamanı...” dedi.

Ahmet Sarı, sadece Devlet hastanelerinde yapılabilen Biontech aşısı için  4 ve üzeri aile hekimi bulunan aile sağlığı merkezlerinden de randevu oluşturulabileceğini duyurdu.

Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı yapmış olduğu paylaşımında şu ifadelere yer verdi.

“Karabük'te vaka sayılarında düşüş sürüyor. Ancak çevremizde tekrar vaka sayısı artış gösteren iller mevcut. Bu tablo bizde de aynı durumun yaşanabileceği anlamına geliyor. O yüzden aşı konusunda elimizi çabuk tutmalıyız. Aşı sırası gelen vatandaşlarımızın vakit kaybetmeden randevularını almalarını istirham ediyoruz. Şimdi aşı olmanın tam zamanı...

İlimizde Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Safranbolu Devlet Hastanesi, Yenice Devlet Hastanesi, Eskipazar Entegre Devlet Hastanesi ve Eflani Entegre Devlet Hastanesinde Biontech aşıları yapılmaktadır.

10 Haziran perşembe gününden itibaren ise Merkez Kayabaşı ASM, 100.Yıl ASM, Beşbinevler Cumhuriyet ASM, Bahçelievler ASM ve Yenice Aile Sağlığı Merkezinde de Biontech aşısı yapılmaya başlanacaktır. Biontech aşısı için şimdilik 4 ve üzeri aile hekimi bulunan aile sağlığı merkezleri devreye alınmıştır. Sinovac aşılarının 2.dozları ise tüm aile sağlığı merkezlerinde devam etmektedir.” 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 4 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI