Bugun...


Vali Gürel Sınavda Dereceye Giren Öğrenciler İle Bir Araya Geldi

Vali Gürel Sınavda Dereceye Giren Öğrenciler İle Bir Araya Geldi

Vali Fuat Gürel, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilen YKS ve LGS sınavlarında ilimizde ve ülke genelinde dereceye giren öğrenciler ile bir araya geldi.
Karabük Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıya Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel’in yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören, Şube Müdürü Adnan Cansız, hayırsever iş insanları Adnan Çebi ve Fatih Karaaslan , okul müdürleri, öğretmenler ile dereceye giren öğrenciler katıldı.
Dereceye giren öğrencilerle tek tek tanışarak kazandıkları üniversite, bölüm ve mezun oldukları okullar hakkında bir süre sohbet eden Vali Gürel; “Çalışmanın ve azmin başarıla dönüşmesi çok önemlidir, bu başarı almış olduğunuz en büyük ödüldür aslında. Bu başarı başta aileleriniz olmak üzere öğretmenleriniz ve okullarınızdaki idarecileriniz de başarısı, sizlerin kazanmış olduğunuz gittiğiniz okullarla övünüyorlar, bizlerde bu ilin yöneticileri olarak sizlerin göstermiş olduğu başarı ile övünüyoruz. Şehirlerin sıralamasında hep ilk 10’da yer aldık, Karabük eğitime vermiş olduğu önemden dolayı hem anne-babalarımızın, hem de milli eğitim camiamızın en üstteki idarecisinden en alttaki yardımcı personeline kadar bir başarı grafiği var. Diğer taraftan çocuklarımızda buna ayak uydurunca çok güzel bir başarı ortaya çıkıyor. Karabük belki soysa-ekonomik yapısı itibariyle de KARDEMİR’in burada oluşturduğu ekonomik düzeyden kaynaklı eğitim yüzeyinin yüksekliği söz konusu. Bu manada ne kadar övünsek azdır ama başarı biraz da süreklilik ister, hayatta disiplinli bir şekilde yaptığınız her faaliyet her gayret başarıya dönüşür, oda sizleri ileriye taşır. Eşimle birlikte bizde bir anne-baba olarak çocuklarımız başarı gösterdiğinde mutlu oluyoruz, seviniyoruz, daha öteye nasıl taşıyabiliriz onun gayreti içinde oluyoruz, anne ve babalarınızı da bu manada ne kadar sevinçli olduklarını biliyoruz. Hem onların sevincini hem sizlerin sevincini
paylaşmak hem de 
öğretmenlerİmizin sevincini paylaşmak adına sizlerle bir araya geldik. Yaklaşık bir buçuk senedir Covid-19 salgını ile mücadele ediyoruz, çok yoğun bir şekilde mücadele etmemize rağmen birçok insanımız hayatını kaybetti. Hem dünyada, hem ülkemizde hem de ilimizde maalesef bu salgın devam ediyor, gittiğiniz yerlerde okuduğunuz okullarda kurallara dikkat etmenizde fayda var, maalesef salgın can yakmaya devam ediyor. Toplu yaşamın her alanında artık aşının önemli olduğunu düşünüyoruz, elimizde aşıdan başka önemli silahımız yok, özellikle öğretmenlerimizden, velilerimizden ricamız aşı olalım ki çocuklarımıza örnek olalım, gençlerimizi bu manada tedbirli olmaya sevk edelim. İnşallah kısa sürede bitirebilirsek salgın hastalığı başarımız bundan sonra da artarak devam edecek.
Sizler alsında sıkıntılı dönemler yaşayan, uzaktan eğitim sürecini yaşayan bir nesilsiniz. İnsanoğlu’nun belki yüz senede karşılaştığı bir salgını sizde yaşamış oldunuz, bu konuda şansızsızın ama diğer anlamda da bu şansızlığı şansa çevirdiniz, başarılı oldunuz.
Yolunuz bahtınız açık olsun, başarılar diliyorum, hayatınız inşallah parlak olur, başarılarla dolu olur. Öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum, anne-babalarınıza da hayırlı-uğurlu olmasını diliyorum.”diye konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 5 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI