Bugun...


Vali Gürel, “Sizler bu ülkenin umudusunuz"

 Vali Gürel, “Sizler bu ülkenin umudusunuz"

Vali Fuat Gürel, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı kapsamında il merkezi ve ilçelerimizde eğitim ve öğretimlerine devam eden öğrencilerle Zoom üzerinden gerçekleştirilen sohbete katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş'ın da hazır bulunduğu çevrimiçi sohbet programının açılış konuşmasını yapan Vali Fuat Gürel, “Sevgili çocuklar hepinizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı Kutluyorum. Şu anda hem il merkezinden hem de ilçelerimizde ki öğrencilerimizle çevrimiçi olarak beraberiz. Bu sene maalesef pandemiden dolayı okullarda değiliz, meydanlarda değiliz, evlerimizde kutluyoruz. Bu manada çağın gerektirdiği çevrimiçi yöntemi ile bir araya gelmiş bulunmaktayız, bayramızınızı tebrik ediyorum, inşallah önümüzdeki sene çok daha iyi şartlarda, çok daha iyi ortamlarda, cıvıl cıvıl bayramlar kutlarız. Pandemi devam ediyor, özellikle sizlerden ricam kurallara uymanız.  Sizler okullarınızdan uzak kaldınız, sosyallik açısından gerçekten sıkıntılı bir dönem yaşıyoruz. Tedbirlere uyduğumuz takdirde kısa süre sonra inşallah bayramlarımızı ve sosyal etkinlikleri hep beraber yapmaya başlamış olacağız.

Atatürk Anadolu’da başlatacağı Milli Mücadelenin mihenk taşlarını yerleştirirken kafasında Milleti temsil eden temsilcilerle yola çıkmak ve meşru bir mekanizma kurabilmekti.  Osmanlı Meclisi Mebusan Üyeleriyle Büyük Millet Meclisini kurmuştur. Büyük Millet Meclisi Kurtuluş Savaşını Atatürk’e vermiş olduğu geniş yetkiler üzerinden yönetmiştir. BMM hem yasama hem de yürütme görevi görmüştür. Daha sonra Cumhuriyet kuruluyor ardından meclisimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi hani alıyor. Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ın bayram olarak kutlanmasını özellikle istemiş ve talimatlandırmıştır. 23 Nisan tarihini 1929 tarihinden itibaren çocuklara armağan etmiş, bu armağan sadece Türkiye'de yaşayan bizim kendi evlatlarımız için değil bütün dünyadaki çocuklara armağan edilen bir bayram. Bu bayramla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’ni de sizlere emanet etmiş aslında, sizlerin omuzlarında büyük bir sorumluluk bulunmakta, sizlere düşen görev Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak, ilelebet devam ettirebilmek, çağın şartlarına göre kendinizi yetiştirebilmek. Sizler aynı zamanda hem bizlerin hem de bu ülkenin umudusunuz, o yüzden sizlerin kendinizi iyi yetiştirmeniz çağın gereklilikleri ile her türlü imkanlarla kendizi donatmanız çok önemli. Bu anlamda sizleri eğiten öğretmenleriniz, destek olan ailelerinizin de önderliği oldukça önemli, inşallah sizlerde ileride iyi bir eğitimle bizlerin yerlerini alacaksınız ve bu ülkeyi çok daha öteye muasır medeniyete taşımış olacaksınız.

Ben tekrar Cumhuriyetimizi bizlere emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum, Gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum. Sizlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı bayramınızı kutluyorum. Önümüzdeki yıl inşallah yüzyüze, meydanlarda, cıvıl cıvıl, çok güzel bayramlar kutlamış oluruz.”diye konuştu.

VKS üzerinden tek tek söz alan öğrencilerle sohbet eden Vali Gürel, eğitim hayatlarında başarılar dilediği öğrencilere; ailelerine, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kendi selamını iletmelerini istedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 3 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI