Bugun...


VALİ GÜREL'DEN 3 NİSAN KUTLAMA MESAJI

VALİ GÜREL'DEN 3 NİSAN KUTLAMA MESAJI

Bir ülkenin kalkınmışlığının en önemli göstergesi sanayisi ve temel ihtiyaçlarını karşılamada dışa bağımlı olmadan kendi kendine yetmesidir. Karabük Demir Çelik fabrikalarının temelinin atıldığı 3 Nisan 1937 tarihi aynı zamanda birlik ve beraberlik içinde dünyada eşi benzeri görülmemiş bir İstiklal ve İstikbal mücadelesi veren kadim milletimizin iktisadi bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

Karabük Demir Çelik Fabrikaları “Fabrikalar Kuran Fabrika” unvanıyla zaman içinde sürekli kendini yenileyen ve çağı yakalamayı başarmış dinamik yapısıyla bugün de Büyük ve Güçlü Türkiye'mizin gururu ve her geçen gün gelişen sanayimizin yaşayan ilkokulu niteliğindedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Endüstrileşmek en büyük milli davalarımız arasında yer almaktadır” sözleriyle milletimizin hislerine tercüman olmuş ve büyük düşünme, emek, çalışma, üretme ve paylaşma erdemlerinin tecellisi olarak 3 Nisan 1937'de Karabük Demir Çelik Fabrikaları ile birlikte doğan Cumhuriyet Kenti Karabükümüz ülkemizde kuruluşunu kutlayan tek il olma özelliğini taşımaktadır.

Dünyamızın ve ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini bu günlerin en kısa zamanda son bulması temennisiyle; Karabük Demir Çelik Fabrikalarının ve Karabükümüzün kuruluşunun 83'üncü yıl dönümünü kutluyor, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kuruluşundan bu günlere kadar emeği geçen tüm devlet büyüklerimiz ile emeğe değer katan tüm yönetici ve çalışanlarımızı minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 9 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI