Bugun...


"Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için temel ihtiyaçlarını karşılayacağız."

"Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için temel ihtiyaçlarını karşılayacağız."

Safranbolu’da 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması ve zorunlu temel ihtiyaçlarının karşılanması için Safranbolu kaymakamlığınca vefa ve sosyal destek grubu oluşturuldu. Başkan Elif Köse sosyal medya üzerinde yaptığı açıklamada “İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmasını sınırlandıran genelge doğrultusunda “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturduk. Safranbolu Kaymakamımız Fatih Ürkmezer ile yaptığımız toplantı sonucunda ilçemizde alınacak önlemlerle ilgili çalışmalarımıza bugünden itibaren başlıyoruz. İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için temel ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda 24 saat ulaşabilecek 112, 155 ve 156 nolu telefonların yanı sıra mesai saatleri içerisinde 65 yaş ve üstü yalnız yaşayan kişiler ile ihtiyaçlarını karşılayamayan kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar 712 11 70 nolu telefondan Kaymakamlık Sosyal Yardım İşlerine, 532 327 62 04 nolu telefondan belediyeye , 712 11 94 nolu telefondan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 153 nolu telefondan da Halk Masasına temel ihtiyaçlarını iletebilecekler.

Safranbolulu hemşehrilerimizin içi rahat olsun. Sevginin, dayanışmanın ve paylaşmanın kenti Safranbolu'muzda bu zor günleri de yine birlikte aşacağız.” Dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 3 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI