Bugun...


“Aşılamada il olarak ülke ortalamasının üzerindeyiz.”

 “Aşılamada il olarak ülke ortalamasının üzerindeyiz.”

HABER: EDA GÜLLER

Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı; Covid-19 aşılama çalışmasında, Karabük’ün ülke ortalamasının üstünde olduğunu söyledi.

Karabük’te 1’inci doz aşılama oranın hedef nüfusun %59.75'i düzeyinde olduğunu paylaşan Sarı, henüz yolun sonuna gelmediğimizi  belirterek vaka sayılarının artışına dikkat çekti.

Haftalık vaka sayılarını hatırlatan Sarı, hayal kırıklığı yaşamamak için bireysel tedbirlerin sürdürülmesini belirterek,  aşı olmayanları da aşı olmaları konusunda uyardı. Aşının sadece bireysel bir tercih değil, aynı zamanda toplumsal bir sorumluluk olduğunun da vurgusunu yaptı.

Müdür Ahmet Sarı sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımın tamamında şunları kaydetti:

“Covid-19 pandemisi ile mücadelemiz devam ediyor. Aşılamada il olarak ülke ortalamasının üzerindeyiz. Ancak son günlerde aşıya ilginin azaldığını ve bir rehavet ortamı oluştuğunu gözlemlemekteyiz. Bugün (29 Haziran ) için açtığımız aşı randevu kapasitesi 5328 iken, alınan randevu sayısı 1903'te kaldı.

Biliyorsunuz artık 18 yaş üstünün tamamını aşılıyoruz. İlimiz için 18 yaş üstü hedef nüfus 193.515 kişi...

En az 1 doz aşı olan nüfusumuz, hedef nüfusun %59.75'i düzeyinde. Aşısı tamamlananların hedef nüfusa oranı ise %30.

Bu rakamlar çok önemli bir yol aldığımızı ama henüz yolun sonuna gelmediğimizi gösteriyor.

Hepimizin artık iyi haberler duymak istediğini biliyorum. Son bir kaç haftadır da vaka sayılarımızda istikrarlı bir düşüş gözleniyor. Ancak son 3 gündür vaka sayımızda tekrar artış görmeye başladık. Önümüzdeki hafta vaka oranları açıklandığında hayal kırıklığı yaşamamak için bireysel tedbirlerimizi sürdürelim. Bu yükselişi kontrol altına alabilmek bizlerin elinde... Lütfen çevremizde aşı olmayan arkadaşlarımızı, dostlarımızı uyaralım.

Unutmayalım aşı sadece bireysel bir tercih değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluktur.”


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI