Bugun...


DSİ’DEN KARABÜK SAFRANBOLU’YA MÜJDE

DSİ’DEN KARABÜK  SAFRANBOLU’YA MÜJDE

Haber: Eda GÜLLER

Karabük  Safranbolu içme suyu isale hattı ve arıtma tesisinde testlere başlandı.

DSİ, Karabük’e yaptığı yatırımlarla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerde ki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Karabük’de son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynadığı biliniyor.

Bu kapsamda Karabük Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi Testlere başlanıldığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Karabük Safranbolu İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisinin tamamlanması ile Karabük ili Safranbolu ilçesinin 2050 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

 

Konvansiyonel tip arıtma tesisinde fiziki gerçekleşmenin 99.5 seviyelerinde olduğu bilinirken, Arıtma Tesisinde performans testlerine başlanılmış olup su da kalite standartlarına ulaşıldığı için şehre arıtılmış su verildiği de belirtildi. İsale hattında ise 11 400 Metre boru imalatı tamamlandığı ve toplam 4 bin 500 m³ kapasiteli 4 adet su deposu. İnşaatı tamamlanmış isale hattında ise  % 85 fiziksel gerçekleşmeye ulaşıldığı aktarıldı. Son olarak  Safranbolu İçmesuyu Arıtma Tesisi  ile Safranbolu ilçesine 35,000 m3/gün kaliteli içme suyu temin edileceği belirtildi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 5 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI