Bugun...


"İLKLERİN FABRİKASI KARDEMİR"

"İLKLERİN FABRİKASI KARDEMİR"

İlk Türk Demirinin üretiminin 81. Yılında KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan basın açıklaması gerçekleştirdi. Yolbulan yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

“1937 yılında büyük emeklerle inşaatına başlanan fabrikamız, 1939 yılının eylül ayına gelindiğinde ilk dökümü yapacak seviyeye ulaşmıştır. 10 Eylül 1939 yılında gerçekleştirilen ve “İLK TÜRK DEMİRİ” olarak simgeleştirdiğimiz dökümün üzerinden 81 yıl geçti. Bu uzun ve meşakkatli yıllardan bugünlere geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ağır sanayi hamlesi olan fabrikamız halen daha yeni ilklere imza atmaya devam etmektedir. Fabrikamızda sergilediğimiz “İlk Türk Demiri’nin” yanı sıra, ilklerin fabrikası KARDEMİR A.Ş.’nin ilk demiryolu rayı ve demiryolu tekerleği gibi katma değeri yüksek ürünlerin de ülkemizdeki tek üreticisi olduğunu unutmamak gerekir.

Fabrikamızın faaliyete geçmesinden itibaren gece gündüz demeden Türkiye’nin çelik üretim serüvenine katkı sağlayan dünden bugüne tüm çalışanlarımıza ve demir-çelik üretiminde faaliyet gösteren tüm sanayicilere teşekkür ederim.”


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 6 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI